16 listopada nasza szkoła  wzięła udział w  obchodach ,,Światowego Dnia Rzucania Palenia”.

    W ramach  akcji Pani Agata Wójtowicz pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej  przeprowadziła zajęcia profilaktyczne  dla  klas VI - VIII mające na celu zwrócenie uwagi naszych uczniów na skutki palenia tytoniu i e-papierosów: społeczne, ekonomiczne, a przede wszystkim - zdrowotne. Równie ważny był  fakt, że osoby niepalące (w tym dzieci i młodzież) mają prawo do przebywania w przestrzeni publicznej wolnej od dymu tytoniowego, bez narażania  na  tzw. „bierne” palenie. Uczestnicy spotkania z Panią edukator mieli możliwość doświadczyć jak zmienia się widzenie najbliższego otoczenia po zażyciu narkotyków i alkoholu zakładając alkogogle i narkogogle.

     Mamy nadzieję, że dzięki  realizacji programów profilaktycznych oraz udziałowi w ogólnopolskich akcjach antytytoniowych przyczynimy się do świadomej odmowy sięgnięcia po papierosy przez naszych uczniów.  

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12

 


 

Wydarzyło się...

godło Rzeczpospolitej Polskiej - biały orzeł na czerwonym tle

 

 

REKRUTACJA

Bezpieczna

 szkoła +