Przekonali się o tym uczniowie klas trzecich SP, uczestnicy wycieczki po Lubelszczyźnie w dniach 2-3 czerwca.

     Pierwszego dnia wycieczki odwiedzili Nałęczów i Kazimierz. Podziwiali starą architekturę urokliwych miasteczek Lubelszczyzny. Spacerowali po parku zdrojowym w Nałęczowie, odwiedzili Palmiarnię, próbowali zdrowotnych wód. Wspinali się na basztę i ruiny dawnego zamku w Kazimierzu. Spacerowali po rynku kazimierskim oraz Wąwozie Korzeniowym w okolicy Kazimierza.

„Jeśli nie masz marzeń, to nie możesz być wędrownikiem,

gdyż nie masz szansy na ich urzeczywistnienie,

 na wędrówkę ku swoim marzeniom.”

Po raz kolejny uczestnicy klubu turystycznego „Chodaczek” wzięli udział w  rajdzie pieszym „KRASNYSTAW JAKIEGO NIE ZNACIE”, zorganizowanym przez Oddział PTTK w Krasnymstawie.

Janów Lubelski to piękne miejsce. Jeszcze piękniejsze jednak są otaczające go Lasy Janowskie. Przekonaliśmy się o tym niedawno my, uczniowie klasy IV c oraz IV a. Spacery po lesie, podczas których odpowiadaliśmy na pytania związane z przyrodą były tylko wstępem do wielkiej przygody.

      12 czerwca uczniowie klasy II a uczestniczyli w wycieczce do Końskowoli i Kazimierza Dolnego. Program wycieczki był bardzo bogaty.   W Końskowoli dzieci zwiedzilły Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, gdzie wzięły udział w zajęciach ekologiczno – przyrodniczych.

„Młodzi przyrodnicy na start…”

       Zwierzyniec to miasto – ogród, położone na Roztoczu Środkowym w odległości 30 km na płd. – zach. od Zamościa, otoczone lasami Roztoczańskiego Parku Narodowego.  Liczy  ok. 3500 mieszkańców. Miasto zachowało  w dużej części zabytkowy układ przestrzenny z XVIII-XIX w. wraz z istniejącą zabudową, zadrzewieniem, wodami, ciągami komunikacyjnymi oraz ukształtowaniem krajobrazu terenu, który kompleksowo został wpisany do rejestru zabytków.

Dnia 9 czerwca klasa II a wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie.

Wizyta w straży pożarnej była doskonałą okazją do poznania przez dzieci zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce. Dzieci zobaczyły jak wyglądają różne wozy strażackie, sprzęt gaśniczy oraz specjalistyczny ubiór strażaka.

Dnia 29 maja nasza klasa VI a wzięła udział w zajęciach terenowych w najbliższym rezerwacie przyrody „Wodny Dół”. Naszymi opiekunkami były pani Elżbieta Jarocka i pani Joanna Kurek.

 

Wydarzyło się...

 

LSCDN

konkursy

   

01.03 - 05.03

PONIEDZIAŁEK      - 21

WTOREK                - 15

ŚRODA                   - 1

CZWARTEK             - 6

PIĄTEK                    - 11

 

Klasa                 -     

Dzień tygodnia:     -

 

Bezpieczna

 szkoła +