W dniach 8- 10 czerwca 2016r. uczniowie klas piątych z naszej szkoły wyjechali na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Podczas trzech dni odwiedzili mnóstwo ciekawych miejsc, poznając uroki najstarszego pasma górskiego w Polsce.

         Dnia 15 czerwca 2016r. uczniowie klasy I b pojechali do Zamościa celem poznania tego urokliwego miasta na południe od Krasnegostawu. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Pawilonie pod Kurtyną. Wystawa ta prezentuje Zamojszczyznę na tle działań militarnych i rozwoju techniki wojskowej w XX w. Ogromne wrażenie zrobiły na wszystkich militarne pojazdy, takie jak czołgi, śmigłowce czy amfibie.

          Dnia 14 czerwca uczniowie klasy II ”B” i klasy III ”A” wraz z opiekunami p. Jadwigą Skrzypek, p. Renatą Kwiecień, p. Elżbietą Saj – Gilewską oraz z s. Ireną Kocieł wybrali się na wycieczkę do Historycznego Grodu Słowiańskiego, który znajduje się w Wólce Bieleckiej.

     Uczniowie klasy IIb i IIIa szkoły podstawowej zdecydowali się świętować Dzień Dziecka na łonie natury. Po krótkim przejeździe autokarem, dzieci wraz z wychowawczyniami i opiekunami wybrały się na wycieczkę do rezerwatu Wodny Dół. Naszą grupę poprowadziła Pani przewodnik, będąca pracownikiem leśnictwa Niemienice, która w zajmujący sposób przybliżyła dzieciom warstwową budowę lasu, opowiadała o faunie i florze tutejszego środowiska oraz historii miejsca.

25 maja 2016 roku uczniowie klasy VI B wybrali się ma wycieczkę do stajni „Adrenalina”. Na miejsce przybyliśmy około godz. 9.oo. Od razu zostaliśmy przedstawieni młodej śwince o imieniu Salceson. Później pokazano nam daniele oraz wszystkie konie w stajni. Następnie rozpaliliśmy grill i upiekliśmy kiełbaski. Oczywiście nie było czasu na nudę.

       Klasa 6a spędziła Dzień Dziecka na łonie natury. Po krótkim rajdzie pieszym dotarliśmy na krasnostawskie łąki, gdzie wspólnie odpoczywaliśmy grając w piłkę nożną, siatkówkę, badmintona, śmiejąc się i rozmawiając. Leżeliśmy na kocach opalając się w czerwcowym słońcu.

       Dzień Dziecka najlepiej świętować w plenerze. Dzieci z klas I c i I b dnia 30 maja wyjechały do Zamościa. Program przewidywał zwiedzanie Zoo, zabytkowego rynku, podziemi, wizytę w „Manufakturze Słodyczy - Tęcza”. Zamość przywitał dzieci piękną pogodą. Było słodko, ciekawie a nawet wybuchowo. Wrażenia z pięknego renesansowego Zamościa były bogate, a to nie wszystko.

      24 maja 2016 roku uczniowie klasy IIa odwiedzili Park edukacji i rozrywki „Farma Iluzji” w miejscowości Mościska koło Woli Życkiej. Miejsce to posiada bogatą ofertę miejsc do zabawy, dostarcza również mnóstwo wrażeń iluzorycznych. Niezbędna jest wypoczęta głowa i siły do nieustającej zabawy. Podczas pobytu dzieci przechodziły przez labirynt luster, zwiedziły latającą Chatę Tajemnic, wędrowały wiklinowym labiryntem, często wchodząc w ślepe uliczki.

 

Wydarzyło się...

 

LSCDN

konkursy

   

01.03 - 05.03

PONIEDZIAŁEK      - 21

WTOREK                - 15

ŚRODA                   - 1

CZWARTEK             - 6

PIĄTEK                    - 11

 

Klasa                 -     

Dzień tygodnia:     -

 

Bezpieczna

 szkoła +