Wiedza - to majątek,

którego złodziej nie ukradnie,

ale i którego w spadku się nie otrzymuje”.

      8.06.2016 roku w KDK odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów międzyszkolnych organizowanych przez miejskie zespoły szkół pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu.

       7 i 9 czerwca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Matematycznego "As Matematyki". Konkurs skierowany był do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Jego celem było wyłonienie uczniów, którzy potrafią dobrze wykonywać obliczenia liczbowe, dostrzegają i umiejętnie stosują zasady i prawidłowości matematyczne oraz wykazują się umiejętnością logicznego myślenia i wyobraźnią przy rozwiązywaniu problemów matematycznych. Do finału zakwalifikowało się 55 uczniów z klas I – III , którzy najlepiej wypadli w eliminacjach klasowych.

Dnia 25 maja reprezentanci klas młodszych naszej szkoły wzięli udział w XIII Powiatowej Olimpiadzie Ortograficznej zorganizowanej przez nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach. Uczniowie pisali  dyktando w swoich grupach wiekowych. Rywalizacja była zacięta.

18 maja odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny „Gżegżółka” przeznaczony dla uczniów klas młodszych. Udział w nim wzięło 52 dzieci z trzech krasnostawskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 4. Uczestnicy konkursu pisali dyktanda w trzech kategoriach: klasy I, klasy II i klasy III.

      W maju już po raz  XIII na ulicach Krasnegostawu odbyły się  Eurobiegi. Jak co roku organizatorem  tej imprezy było Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie. Reprezentacja naszej szkoły rywalizowała z gimnazjami z  powiatu krasnostawskiego w kategorii dziewcząt i chłopców na dystansie 1000 m.

Wyniki:

     Celem konkursu, adresowanego do uczniów klas I - III naszej szkoły, było rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi, pobudzanie wyobraźni twórczej dzieci oraz motywowanie do podejmowania aktywności plastycznej. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace zostały wykonane niezwykle starannie.

    26 maja 2016 r. w miejscowości Milanów ( powiat parczewski) odbył się finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłkę nożna dziewcząt. Drużyna naszej szkoły w składzie: Hanna Nadolska, Zofia Janowska, Iga Krawczyk, Dominika Brzyszko, Amelia Guziuk, Kinga Niećko, Laura Olech, Gabriela Kwiatkowska, Hanna Magier, Paula Bodio po wyczerpującej grze w 26 stopniowym upale zajęła IV miejsce. Gratulujemy sukcesu. 

 

Wydarzyło się...

 

LSCDN

konkursy

   

01.03 - 05.03

PONIEDZIAŁEK      - 21

WTOREK                - 15

ŚRODA                   - 1

CZWARTEK             - 6

PIĄTEK                    - 11

 

Klasa                 -     

Dzień tygodnia:     -

 

Bezpieczna

 szkoła +