Szanowni Rodzice

Drodzy Uczniowie

     Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego i dystansu społecznego. Wychowawcy klas wręczą uczniom świadectwa, nagrody książkowe, stypendia  i listy gratulacyjne w określonych niżej godzinach i wyznaczonych miejscach 25 i 26 czerwca 2020 roku. Serdecznie dziękuję za współpracę, życzliwość i otwarte serca, zwłaszcza w ostatnich trudnych miesiącach pandemii. Na czas zbliżających się wakacji życzę wszystkim dużo radości w życiu osobistym; Uczniom satysfakcji ze zdobywanej wiedzy i doświadczeń, a Państwu Rodzicom z  wykonywanej pracy i  codziennych obowiązków. Wszystkim dużo, dużo zdrowia, kiedy trzeba „świętego spokoju” i spełnienia, nawet głęboko skrywanych marzeń.

Wyrażam nadzieję, że w nowym roku szkolnym będziemy mogli spotkać się w innych, lepszych okolicznościach, by   nadal  dzielić się optymizmem,  radością i życzliwością.

Z serdecznym pozdrowieniem Alicja Kasprzak-Żeżuła -  dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie

Harmonogram zakończenia roku szkolnego 25.06.2020 r.

(klasy VI, VII i VIII)

 

Harmonogram zakończenia roku szkolnego 26.06.2020 r.

(klasy I, II, III, IV i V)

           Urodziny naszego Patrona św. Jana Pawła II, to szczególny dzień, nie tylko dla naszej społeczności szkolnej, ale również dla całych rodzin. Do tego dnia uczniowie przygotowywali się poprzez: przygotowywanie prezentacji, udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II, poznawali utwory inspirowane postacią Jana Pawła II. Młodsi uczniowie oglądali zdjęcia, animowane filmy, słuchali piosenek, rozwiązywali interaktywne zagadki. Rodzinnie obejrzeli film biograficzny na 100 lecie urodzin Jana Pawła II, modlili się Litanią do świętego Jana Pawła II, aby przez Jego wstawiennictwo uprosić wiele łask. Nie zabrakło wspólnych rodzinnych wspomnień i odszukania pamiątek ze spotkania z Janem Pawłem II .

 

„Panoramę życia tworzą wszyscy, barw jej nadają tylko niektórzy”

        06.02.2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie odbyło się uroczyste spotkanie władz miasta, dyrekcji i grona nauczycielskiego z prymusami i ich rodzicami. Gratulacje odebrało 49 uczniów, którzy w I półroczu roku szkolnego 2019/2020 uzyskali rewelacyjne wyniki w nauce i sporcie. W uroczystości udział wzięli goście – zastępca burmistrza Krasnegostawu – pan Wojciech Kaczmarczyk, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agnieszka Rapa. W tym roku szkolnym 19 uczniów zostało uhonorowanych stypendiami Burmistrza Krasnegostawu, 14 stypendiami Dyrektora Szkoły, 16 nagrodami książkowymi. Wręczając stypendia, pan burmistrz pogratulował rodzicom i uczniom, stwierdzając, że wysokie wyniki są efektem wytrwałej i systematycznej pracy młodzieży i nauczycieli, ale do sukcesów przyczyniają się również rodzice, którzy w edukacji swych dzieci widzą ich przyszłość. Podkreślił, że zdobyta wiedza pomoże w przyszłości młodym ludziom w podejmowaniu i rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych.

        Jasełka pod tytułem "Niesforna klasa" w wykonaniu klasy VId przygotowały Renata Tywoniuk - Kwoka, Magdalena Nawrocka i Wioleta Kister - Jakubiak. Oprawę muzyczną zapewnił zespół "Jak zawsze" pod kierunkiem Leszka Darmochwała. Z repertuarem świątecznym wystąpili także soliści - laureaci szkolnego konkursu na najpiękniej wykonaną kolędę i pastorałkę - "Wspólne kolędowanie". Organizatorem konkursu jest s. Irena Kocieł

       Nasza szkoła, w odpowiedzi na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży, włączyła się w listopadową akcję „Szkoła do hymnu”. Celem inicjatywy jest „zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych”.

        Uczniowie klas pierwszych w obecności gości, nauczycieli, rodziców i przedstawicieli klas starszych złożyli ślubowanie i zostali przez panią dyrektor Alicję Kasprzak- Żeżułę pasowani na uczniów naszej szkoły. W uroczystości  udział wzięli: zastępca burmistrza Krasnegostawu - pan Wojciech Kaczmarczyk, zastępca przewodniczącej Rady Rodziców - pani Agnieszka Rapa, wicedyrektorzy - p. Barbara Huszcza, p. Monika Skrzypa, wychowawcy klas, nauczyciele oraz licznie zgromadzeni rodzice uczniów klas I.

 

Wydarzyło się...

 

LSCDN

konkursy

   

01.03 - 05.03

PONIEDZIAŁEK      - 21

WTOREK                - 15

ŚRODA                   - 1

CZWARTEK             - 6

PIĄTEK                    - 11

 

Klasa                 -     

Dzień tygodnia:     -

 

Bezpieczna

 szkoła +