Gra komputerowa o papieżu Janie Pawle II miała premierę we wtorek ( 16.02.2021) na platformie epodreczniki.pl. To część projektu edukacyjnego Ministra Edukacji Narodowej „Godność, wolność, niepodległość”.

     Zbiór gier edukacyjnych poświęconych Janowi Pawłowi II składa się z 18 misji (zadań dla ucznia), które swoją tematyką nawiązują do biografii Papieża Polaka. Stanowi on bazę wiedzy na temat życia, działalności i dziedzictwa kulturowego Jana Pawła II.

 

 „Wyłączmy telewizory, otwórzmy Biblię” proponuje papież Franciszek w Niedzielę Słowa Bożego.

 W tym roku po raz drugi 3. niedzielę okresu zwykłego, (24 stycznia 2021 r.), decyzją papieża Franciszka obchodziliśmy w Kościele jako Niedzielę Słowa Bożego.

     Wieża Babel według Księgi Rodzaju (Rdz 11,1-9) to olbrzymia budowla, która miała sięgać nieba, wznoszona przez ludzi w krainie Szinear. Biblijna opowieść jest ostrzeżeniem przeciwko wynoszeniu się przez człowieka. Mówi o wybujałych ludzkich ambicjach, które spotkały się z Bożą reakcją. W opowiadaniu o budowie wieży Babel i pomieszaniu języków zawarta jest również obrazowa odpowiedź na pytanie o powstanie języków.

 

Wydarzyło się...

godło Rzeczpospolitej Polskiej - biały orzeł na czerwonym tle

Plakat rekrutacyjny dla uczniów klas I

miniaturka plakatu BOHATERON

Baner akcji Razem na Święta

Banner akcji Szkoła w Pilotażu Programowania

 

LSCDN

konkursy

Zawodowy strzał w 10 - link do informatora o szkołach ponadgimnazjalnych

   

04.05 - 07.05

PONIEDZIAŁEK      - -

WTOREK                -  1

ŚRODA                   - 11

CZWARTEK             -  24

PIĄTEK                    -  6

 

Klasa                 -     

Dzień tygodnia:     -

 

Bezpieczna

 szkoła +