Celem działań jest zbiórka pieniędzy na program stypendialny, wspierający dzieci i młodzież – od szkoły podstawowej do ponadgimnazjalnej. Kampania skierowana jest do rodzin, które potrzebują wsparcia, by wyrównać szanse edukacyjne ich dzieci z rówieśnikami, podnieść poczucie własnej wartości i zwiększyć szanse na dobry start w dorosłym życiu. Nasza szkolna społeczność aktywnie włączyła się w kampanię Caritasu

 „Nieważne ile czynimy, 
lecz ile miłości wkładamy w czynienie tego.
Nieważne ile dajemy, 
lecz jak wiele miłości wkładamy w dawanie.”
Matka Teresa z Kalkuty

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Caritas Archidiecezji Lubelskiej - "Poducha Malucha". Jej celem było dostarczenie jak największej ilości kolorowych poduszek typu „jasiek” małym pacjentom z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, a także oddziałowi dziecięcemu  szpitala w Krasnymstawie. Wszystko po to, aby w Dnia Dziecka, na twarzach dzieci pojawił się uśmiech.

      Od grudnia 2016 roku mali i duzi uczniowie Czwórki przychodzili do szkoły z kieszeniami pełnymi żółtych grosików. Los dzieci wychowujących się poza własną rodziną nie był im obojętny. Zebranie funduszy na pomoc potrzebującym młodym osobom to zadanie Towarzystwa Nasz Dom – organizatora akcji.

        W dniach 15-16.12 oraz 19-21.12 odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny przeprowadzony przez Szkolne Koło Caritas. Sprzedawane były bombki, choinki, kartki i inne ozdoby oraz pyszne pierniczki. Za zebrane pieniądze zakupiliśmy produkty chemiczne i żywność dla potrzebującej rodziny z naszego miasta. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich uczniów zebraliśmy ponad 1200 zł i z uśmiechem dostarczyliśmy paczkę.

           Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, nie dla wszystkich będą radosne. Wśród nas są ludzie samotni i bezdomni, którym sytuacja życiowa odebrała szansę, na radosne przeżywanie świąt.  Uczniowie klasy III b i III c zobowiązali się pomóc potrzebującym. W tym celu zorganizowali w klasach zbiórkę produktów żywnościowych.

 

DZIĘKUJEMY!

 

Zbiórka mat. plast dla szpitala-1

na zdjęciu: przedstawiciele darczyńców z klas I-III SP    

      Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Głównym celem akcji było zminimalizowanie powstawaniu negatywnych skutków wynikających z pobytu dzieci w szpitalu oraz odizolowania od środowiska rodzinnego.

        19 października 2016 roku społeczność naszej szkoły obchodziła jedenastą rocznicę nadania Zespołowi Szkół nr 4 imienia Jana Pawła II. Uroczystości odbyły się w kościele św. Franciszka Ksawerego oraz w budynku szkoły. Podczas celebrowanej przez ks. prałata Piotra Kimaka oraz katechetę naszej szkoły ks. Roberta Włoska mszy świętej podkreślone zostało znaczenie pontyfikatu Jana Pawła II, który zmienił bieg historii świata, przemieniając świadomość i serca setek milionów ludzi.

Więcej artykułów…

 

Wydarzyło się...

 

LSCDN

konkursy

   

01.03 - 05.03

PONIEDZIAŁEK      - 21

WTOREK                - 15

ŚRODA                   - 1

CZWARTEK             - 6

PIĄTEK                    - 11

 

Klasa                 -     

Dzień tygodnia:     -

 

Bezpieczna

 szkoła +