FLAGI WOLNOŚCI, TRUSKAWKI RADOŚCI

4 czerwca 2009 roku minęło 20 lat polskiej wolności. Szkoły z całej Polski świętowały tę radosną rocznicę i włączyły się do akcji pod hasłem: "Flagi wolności, truskawki radości".

Panel dyskusyjny

"Czy to jeszcze horror? Literatura grozy i jej pogranicza"

 Dnia 11 maja 2009 roku członkowie koła polonistycznego wraz z opiekunem panią Moniką Skrzypą uczestniczyli w panelu dyskusyjnym na temat: "Czy to jeszcze horror? Literatura grozy i jej pogranicza" Spotkanie odbyło się w czytelni UMCS w Lublinie w ramach ogólnopolskich obchodów "Tygodnia Bibliotek".

Spotkanie z panem Pawłem Zuchniewiczem

Dnia 30.03.2009r. o godz. 12.00, w Zespole Szkół Samorządowych Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Rejowcu Fabrycznym, odbyło się spotkanie z panem Pawłem Zuchniewiczem - dziennikarzem, publicystą, autorem wielu książek poświęconych Papieżowi z Polski. W ramach zajęć koła polonistycznego delegacja z naszej szkoły w składzie: Katarzyna Staszak i Katarzyna Żeżuła wraz z opiekunem - pania Moniką Skrzypą miała okazję w tej uroczystości uczestniczyć.

"Wizyta w teatrze muzycznym"

 

W środę 4 marca br. uczniowie klas: IIB, IVB, VIA, VIB wybrali się na wycieczkę do Teatru Muzycznego w Lublinie. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. "Pinokio". Dodatkową atrakcją było spotkanie z aktorem, Tomaszem Głębockim. Artysta z humorem opowiadał o sobie oraz o przygotowaniach do występów na scenie, pracy innych aktorów i pracowników teatru. Na koniec wszyscy uczestnicy wycieczki zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia na tle scenografii do sztuki. Zadowoleni wróciliśmy do Krasnegostawu. Z pewnością była to wspaniała wycieczka do krainy bajek. Te wyjątkowe przeżycia zatrzymaliśmy w niecodziennych pamiątkach i licznych zdjęciach, które dekorując nasze pracownie, przetrwają na długo.

"Spotkanie z pisarzem Stefanem Dardą"

23 stycznia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Okrzei w Krasnymstawie odbyło się spotkanie klas: I b gimnazjum i VI b szkoły podstawowej z pisarzem Stefanem Dardą. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania z twórcą oraz zapoznania się z prezentacją jego debiutanckiej książki pt. "Dom na wyrębach"

 

Wydarzyło się...

 

LSCDN

konkursy

   

01.03 - 05.03

PONIEDZIAŁEK      - 21

WTOREK                - 15

ŚRODA                   - 1

CZWARTEK             - 6

PIĄTEK                    - 11

 

Klasa                 -     

Dzień tygodnia:     -

 

Bezpieczna

 szkoła +