W Polsce od 14 lat obchodzimy „Dzień Niezapominajki”. Skromny niebieski kwiatek, ma nam przypominać o pięknie ojczystej przyrody i potrzebie jej ochrony.  W naszej szkole pamiętamy o przyrodzie i prowadzimy wiele działań ekologicznych. Dlatego tradycyjnie w niebieskich strojach obchodziliśmy święto Polskiej Niezapominajki.

…….pod tym hasłem 7 czerwca w klasie I B odbył się DZIEŃ MAMY I TATY. Dzieci wspólnie z wychowawczynią panią Małgorzatą Wróbel przygotowały dwa przedstawienia pt. „O zapominalskim Michałku” i „Domowy krasnoludek”. Rodzice wysłuchali wierszy pięknie recytowanych przez ich pociechy.

           Dnia 31 maja uczniowie klasy IB i IIA gościli Państwa Stanisławę i Andrzeja Tomasików, którzy z zamiłowania zajmują się hodowlą pszczół. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję usłyszeć wiele ciekawych informacji na temat życia pszczół i pracy pszczelarza. Poznali słownictwo związane z pszczołami, pracą pszczelarza, nazwy uli, narzędzi, przedmiotów, elementy ubrania przydatne pszczelarzowi.

     1 czerwca klasa IA z rodzicami oraz wychowawczynią panią Agatą Małek świętowała Dzień Rodziny w Dworku Starościńskim w Krasnymstawie.

    Wielką atrakcją dla dzieci był dmuchany zamek i pieczenie kiełbasek przy ognisku. Podczas pikniku zorganizowane były zabawy i zawody - przeciąganie liny, skakanie na skakance, wyścigi rzędów z piłeczką do ping-ponga, malowanie farbami, zabawy z kołami hula – hop.

      31 maja z inicjatywy nauczyciela w-f, pana Waldemara Wożakowskiego oraz uczniów klas piątych i szóstych naszej szkoły, na murawie stadionu miejskiego odbył się mecz międzyklasowy. Zarówno gracze, jak i kibice mieli okazję poczuć atmosferę stadionu i emocje, które zazwyczaj towarzyszą podczas poważnych rozgrywek.

      25 maja rano w klasie I c pojawili się oczekiwani goście. Uczniowie gościli rodziców na lekcję otwartej z okazji Dnia Mamy. Na początku dzieci zaprosiły rodziców do wysłuchania koncertu muzycznego w wykonaniu Szymona, Zosi i Bartka. Rodzice wysłuchali również recytacji wierszy w wykonaniu Filipa i Mateusza. Następnie dzieci pokazały jak wygląda lekcja w pierwszej klasie.

      Dnia 13 maja 2016r dzieci z najstarszych grup wiekowych przedszkoli miejskich odwiedziły uczniów klas I-III szkoły podstawowej Zespołu Szkół nr4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie Spotkanie rozpoczęło się od zajęć o tematyce wiosennej, w których przedszkolaki miały możliwość aktywnie uczestniczyć.

 

Wydarzyło się...

 

LSCDN

konkursy

   

01.03 - 05.03

PONIEDZIAŁEK      - 21

WTOREK                - 15

ŚRODA                   - 1

CZWARTEK             - 6

PIĄTEK                    - 11

 

Klasa                 -     

Dzień tygodnia:     -

 

Bezpieczna

 szkoła +