W półroczu drugim odbył się XVII Konkurs Powiatowy „ Legendy ziemi krasnostawskiej” zorganizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie. Bardzo miło nam ogłosić,że laureatami w tym konkursie zostali uczniowie z klasy IVA : Michał Matysiak (kategoria literacka) oraz Arkadiusz Gawryszek (kategoria plastyczna).

Dzisiaj obchodzimy "Dzień Matki". Z tej okazji biblioteka szkolna ogłosiła konkurs literacki "Dla Ciebie Mamo".
Miło nam, że tak licznie uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu. Wiersze oceniła pani Dorota Ryst - poetka, jurorka konkursów ogólnopolskich, oto wyniki:

 

Dnia 12 maja 2020r. uczniowie klas Vb, Vc, VIb, VId, VIIa, VIIIb wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II, zorganizowanej przez firmę OLIMPUS. Uczestnikom przyświecał jeden cel „ Zrobić prezent na urodziny dla Jana Pawła II”. Uczniowie, oprócz wiedzy, musieli wykazać się wieloma sprawnościami z dziedziny informatyki, oraz umiejętnością podejmowania szybkich decyzji, gdyż czas na odpowiedzi w formie online był skrócony do 30 minut, przy takiej samej liczbie pytań i wyboru odpowiedzi. Po otrzymaniu wyników, możemy powiedzieć, że prezent na pewno się podobał

        W warunkach kwarantanny odbyła się piąta edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego organizowanego przez LSCDN w Chełmie. Wzięło w niej udział pięcioro uczniów naszej szkoły: Karolina Wójtowicz i Aleksandra Garbal z klasy 6A oraz Laura Polak, Igor Bałabaj i Bartosz Klus z klasy 5C.

Uczniowie przygotowywali lapbook na temat siedmiu lektur wskazanych w regulaminie:

        Jak co roku w naszej szkole z okazji „Dnia Polskiej Niezapominajki” przeprowadzony został  konkurs ekologiczno - plastyczny dla uczniów klas IV- VI.  Hasło tegorocznego konkursu „  SZOK w naszym mieście”. Celem konkursu było przypomnienie o Selektywnej Zbiórce Odpadów Komunalnych w Krasnymstawie i zachęcenie uczniów do segregacji śmieci  w gospodarstwach domowych. Ze względu na nietypową sytuację uczniowie robili zdjęcia wykonanych prac  i przesyłali do oceny. Jak zwykle nasi uczniowie chętnie wzięli udział  w konkursie i wykazali się dużą pomysłowością.

           W dniu 24.04 upłynął termin przesyłania prac konkursowych. Zadaniem uczniów było sfotografowanie zaobserwowanego zjawiska fizycznego lub samodzielne przeprowadzenie doświadczenia przedstawiającego wybrane zjawisko fizyczne. Prace uczniów były oceniane pod względem oryginalności pomysłu zdjęcia, strony artystycznej fotografii oraz posiadanej wiedzy na temat danego zjawiska zaprezentowanej w postaci opisu dołączonego do fotografii. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie wykazali się dużym zaangażowaniem, starannością oraz kreatywnością.

                 W drugim półroczu klasa I B nadal angażuje się w ogólnopolski program Uczymy Dzieci Programować i tym samym bierze udział w innowacji pedagogicznej ,,Kodowanie nie tylko na dywanie’’. Tym razem na zajęciach zaczęliśmy wykorzystywać puzzle AR z rozszerzoną rzeczywistością! Dzięki nowoczesnym narzędziom dzieci mogły zobaczyć to czego gołym okiem nie widać. Oprócz programowania Ozobota, kodujemy na kartce, na macie, a nawet na kolorowych kubeczkach!

 

Wydarzyło się...

 

LSCDN

konkursy

   

01.03 - 05.03

PONIEDZIAŁEK      - 21

WTOREK                - 15

ŚRODA                   - 1

CZWARTEK             - 6

PIĄTEK                    - 11

 

Klasa                 -     

Dzień tygodnia:     -

 

Bezpieczna

 szkoła +