W dniu 4 kwietnia 2017 roku, dzięki życzliwości Pani Teresy Hałas, Posłanki RP, uczniowie klasy Va wraz z Panią Dyrektor Alicją Kasprzak- Żeżułą oraz opiekunami: Sylwią Szymańską, Agnieszką Rybczyńską- Manachiewicz, Eweliną Głuchowską  uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.  

Dnia 9 czerwca klasa III b wraz z opiekunami panią Renatą Kwiecień i panią Marią Liśkiewicz udała się wczesnym rankiem na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Tutaj trzecioklasiści uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych zorganizowanych przez Muzeum Przyrodnicze. Warsztaty przeprowadził pan Paweł Szewczyk – prezes Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego.

     5 czerwca uczniowie klasy III b uczestniczyli w atrakcyjnej wycieczce do Centrum Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Zoom Natury to nowoczesne laboratoria edukacyjne łączące aktywne poznawanie świata z zabawą. Uczniowie z dużym zainteresowaniem zwiedzili cztery laboratoria, gdzie dzięki multimediom mogli poznać najważniejsze zagadnienia z zakresu botaniki i zoologii, a pod specjalnie zaprojektowanymi soczewkami i kamerami zajrzeć w niewidziane gołym okiem tajniki natury.

2 czerwca uczniowie z klasy VA wraz z opiekunami: panią Joanną Kurek i panią Sylwią Szymańską wyjechali na zajęcia terenowe do lasu w Niemienicach.

Lekcję w plenerze rozpoczęliśmy spotkaniem z panią leśnik, która przypomniała wszystkim uczestnikom o zasadach zachowania się w lesie oraz walorach tego miejsca. Następnie rozpoczęliśmy wędrówkę wzdłuż ścieżki przyrodniczo - dydaktycznej do sztucznego zbiornika wodnego.

       Dnia 31 maja klasy II b i II c wyjechały na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka. do Janowa Lubelskiego. Celem wycieczki było ciekawe spędzenie dnia w parku rekreacji Zoom Natury. Na miejscu na dzieci czekały różnorodne atrakcje.  W parku na każdym kroku spotykały dzieci  niespodzianki w postaci: toru przeszkód w parku linowym, zabawy w parku kreatywnym, ekspozycji w laboratoriach przyrodniczych.

W dniach 16-18 maja 2017 roku uczniowie z klas VI wraz z opiekunami panią Katarzyną Pocińską, panią Dominiką Kura, panią Eweliną Głuchowską oraz panem Grzegorzem Madeja wyjechali na zieloną szkołę. Nadrzędnym celem wyjazdu było zainteresowanie młodzieży mazurskim regionem ze szczególnym uwzględnieniem jego walorów historycznych, kulturowych, turystycznych i rekreacyjnych, a także upowszechnianie atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego oraz regeneracja sił fizycznych i psychicznych.

10 maja 2017 roku siedemdziesięcioro uczniów z naszej szkoły udało się na wycieczkę do Lublina. Główną atrakcją były pokazy z chemii, poprowadzone przez pracowników UMSC. Podczas eksperymentów wiele osób miało okazję wziąć bezpośredni udział w reakcjach chemicznych. Przy okazji zwiedziliśmy Centrum Spotkania Kultur, w którym mogliśmy zobaczyć wspaniałą, monumentalną architekturę nowoczesnego Lublina.

 

Wydarzyło się...

 

LSCDN

konkursy

   

01.03 - 05.03

PONIEDZIAŁEK      - 21

WTOREK                - 15

ŚRODA                   - 1

CZWARTEK             - 6

PIĄTEK                    - 11

 

Klasa                 -     

Dzień tygodnia:     -

 

Bezpieczna

 szkoła +