1

     Po zajęciu przez Armię Czerwoną, we wrześniu 1939r. wschodnich terenów II Rzeczpospolitej, prawie 15 tysięcy jeńców wojennych – polskich oficerów – zostało osadzonych w obozach w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku. Była to część elity polskiego społeczeństwa – wśród nich znajdowali się lekarze, prawnicy, nauczyciele.Stalin i kierownictwo Politbiura bali się, że polscy jeńcy stanowić mogą zagrożenie dla obłąkanej polityki Kremla. Nie zapomnieli też upokorzenia z wojny polsko-bolszewickiej w latach 1919-1921.

Dzień Prymusa to uroczystość szczególna dla całej społeczności szkolnej. Tego dnia wyróżnienia i nagrody odbierają uczniowie, którzy najwięcej czasu, energii i wysiłku włożyli w uzyskanie najlepszych stopni w szkole, godząc czas potrzebny na naukę z wypoczynkiem i realizacją pozaszkolnych zainteresowań. To także czas podziękowań dla rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w domu, motywują je do ciężkiej pracy w zdobywaniu wiedzy, uczestniczeniu w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

1

    Te słowa wielokrotnie pojawiły się w przemówieniach 6 lutego - w uroczysty, ale też kolorowy wieczór balu gimnazjalnego trzecioklasistów, który na stałe wpisał się w kalendarz naszych imprez szkolnych.

Piękna, żywa choinka, odświętny strój, śpiew kolęd - tak zapisał się 22 grudzień 2015 roku w naszej szkole. Życzenia świąteczne dla koleżanek i kolegów, nauczycieli i rodziców, przełamany opłatek, przygotowane przez rodziców wigilijne potrawy. Koncert kolęd w wykonaniu laureatów konkursu i koła flażoletowego.

         22 października w naszej szkole odbyła się UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH. Uczniowie klas III pod kierunkiem pań Renaty Kwiecień i Jolanty Wołos przygotowali ciekawą część artystyczną, podczas której mieli okazję wykazać się także pierwszoklasiści. Tego dnia swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Burmistrz – Hanna Mazurkiewicz, która osobiście pasowała każdego ucznia. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz upominki.

    15 października 2015 społeczność szkolna  " Czwórki " świętowała Dzień Edukacji Narodowej.

     Na wstępie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Katarzyna Dudek przypomniała historię i ideę obchodzonego święta.Następnie odbyła się gala " Złotych Czwóreczek" - wyróżnień dla nauczycieli i pracowników szkoły przyznawanych przez środowisko uczniowskie.Podczas piątej edycji "uczniowskich Oskarów " nagrody z rąk v-ce przewodniczących samorządu - Karoliny Stasieczek i Michała Bojarczuka odebrali:

32„Niech nasza droga
Będzie wspólna
Niech nasza modlitwa
Będzie pokorna
Niech nasza miłość
Będzie potężna
Niech nasza nadzieja będzie większa
Od wszystkiego
Co się tej nadziei może przeciwstawić”.

     Dnia 3 września społeczność gimnazjum wraz z Gronem Pedagogicznym przywitała symbole Światowych Dni Młodzieży, podarowane przez papieża św. Jana Pawła II w 1984 roku, który powiedział: „Droga młodzieży, na zakończenie Roku Świętego powierzam wam znak tego Roku Jubileuszowego: Krzyż Chrystusa! Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie.”

 

Wydarzyło się...

godło Rzeczpospolitej Polskiej - biały orzeł na czerwonym tle

Plakat rekrutacyjny dla uczniów klas I

miniaturka plakatu BOHATERON

Baner akcji Razem na Święta

Banner akcji Szkoła w Pilotażu Programowania

 

LSCDN

konkursy

Zawodowy strzał w 10 - link do informatora o szkołach ponadgimnazjalnych

   

04.05 - 07.05

PONIEDZIAŁEK      - -

WTOREK                -  1

ŚRODA                   - 11

CZWARTEK             -  24

PIĄTEK                    -  6

 

Klasa                 -     

Dzień tygodnia:     -

 

Bezpieczna

 szkoła +