Dzień Dziecka w naszej szkole  pełen był  sportowych emocji  - uczniowie klas V - VI SP wzięli udział w Międzyklasowym Turnieju Piłki Nożnej pod hasłem „Żyjemy zdrowo na sportowo”. Na szkolnym boisku zgromadziła się liczna grupa kibiców z klas piątych oraz szóstych wraz z wychowawcami, którzy bardzo gorąco dopingowali swoich klasowych piłkarzy.

             25 maja uczniowie klasy IB gimnazjum wzięli udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym w ramach akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2012”. Działania profilaktyczne związane z edukacją dotyczącą niebezpieczeństw związanych z sięganiem po środki uzależniające  prowadzone są w wielu szkołach w całym kraju. Jedną z form profilaktyki jest propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia, umiejętności  bezpiecznego i aktywnego wypoczynku w gronie kolegów.

           W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole w klasach I - III Szkoły Podstawowej realizowany jest program „5 porcji warzyw, owoców i soków”. Program ma na celu rozpropagowanie wśród dzieci zdrowego stylu odżywiania z uwzględnieniem warzyw i owoców w codziennym jadłospisie.

     W I semestrze roku szkolnego 2011/2012 trzy klasy z naszego Zespołu Szkół zostały przeszkolone w zakresie udzielania pierwszej pomocy i reagowania podczas potencjalnie niebezpiecznych zdarzeń. Organizatorem programu społecznego „Mali Ratownicy” był Warszawski Klub Rotariański, zaś honorowy patronat objęła Pierwsza Dama RP – Pani Anna Komorowska.  

              W ubiegłym tygodniu uczniowie gimnazjum mieli okazję dokształcić się z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach współpracy z absolwentami  zaproszony przez nas Grzegorz Witkowski, student II roku Ratownictwa Medycznego w Lublinie  przeprowadził zajęcia, podczas których wraz z nauczycielem EDB przekazywał  umiejętności niezbędne do indywidualnego udzielania pierwszej pomocy w różnych warunkach zagrażających życiu i zdrowiu oraz opowiedział o zachowaniach w sytuacjach kryzysowych.

              Dzień 8 listopada od 2007 roku jest obchodzony w Europie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, dlatego Partnerstwo dla Zdrowia zorganizowało akcję edukacyjną w szkołach całego kraju pod nazwą ,,Śniadanie daje moc’’.

 

Wydarzyło się...

 

LSCDN

konkursy

   

01.03 - 05.03

PONIEDZIAŁEK      - 21

WTOREK                - 15

ŚRODA                   - 1

CZWARTEK             - 6

PIĄTEK                    - 11

 

Klasa                 -     

Dzień tygodnia:     -

 

Bezpieczna

 szkoła +