6. 06.2014r. odbyła się długo oczekiwana wycieczka, w której klasa Vb i klasa IVb miały szansę zobaczyć malownicze krajobrazy Sandomierza. Wspólnie z przewodnikiem oraz opiekunami (panią Sylwią Szymańską, panią Dominiką Kura, panią Dorotą Szewczak) mogliśmy podziwiać tajemnicze podziemia Sandomierza i posłuchać miejscowych legend.

      Mali turyści z klas II a i II b wcześniej poczuli smak wakacji…W dniach 12, 13, 14 czerwca wyjeżdżali na „zieloną szkołę”, na Roztocze. W trakcie trzydniowego pobytu zwiedzili najciekawsze turystycznie miejscowości Roztocza: Susiec, Józefów Roztoczański, Górecko Kościelne, Zwierzyniec.

„Dawno, dawno temu,
Za jednym lasem,
Za jedną rzeczką,
Był sobie gród nadwieprzański…."

Tak zaczyna się opowieść o niezwykłym grodzie słowiańskim ukrytym wśród lasów i pól Horodyszcza, który odwiedzili w maju uczniowie klasy II A i II B szkoły podstawowej.

W środę, 11 czerwca 2014 roku nasza klasa -Vb uczestniczyła w rajdzie rowerowym. Tego dnia razem z opiekunami: panią Sylwią Szymańską, panem Grzegorzem Madeja i rodzicami wyruszyliśmy sprzed szkoły w kierunku Niemienic. Po dotarciu na miejsce braliśmy udział w różnorodnych zawodach zorganizowanych przez właścicieli szkółki jeździeckiej „Pasja”. 

      „Większość ludzi zwie­dza świat nie dos­trze­gając, że cały świat można dos­trzec w pa­ru ki­lomet­rach kwad­ra­towych włas­ne­go podwórka tyl­ko, jeśli umie się patrzeć.”

      W dniach 16-18 maja klasa VI a wraz z opiekunami, p. Leszkiem Darmochwałem, p. Piotrem Galińskim i p. Eweliną Głuchowską uczestniczyła w wycieczce szkolnej na Pojezierzu Łęczyńsko - Włodawskim. Zakwaterowaliśmy się w ośrodku wypoczynkowym "Leśna Ryba" nad jeziorem Uścimów.

         W dniach 2 - 3 czerwca 2014 roku młodzież z klasy integracyjnej III C, III A gim. i V A uczestniczyła w Zielonej Szkole w Krasnobrodzie. W ramach wycieczki uczniowie mieli możliwość zintegrowania swojej grupy klasowej oraz bliższe poznanie swoich kolegów i koleżanek a okolicznością sprzyjającą była przyjacielska atmosfera bez krytyki i oceniania.

 

Wydarzyło się...

 

LSCDN

konkursy

   

01.03 - 05.03

PONIEDZIAŁEK      - 21

WTOREK                - 15

ŚRODA                   - 1

CZWARTEK             - 6

PIĄTEK                    - 11

 

Klasa                 -     

Dzień tygodnia:     -

 

Bezpieczna

 szkoła +