W środę, 10 czerwca w naszej szkole został podsumowany konkurs na Króla i Królową Dobrych Manier. Zdobycie tytułu znawcy dobrych manier było efektem wyborów zorganizowanych wśród uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej, którzy wybierali spośród swych kolegów osoby, które cechuje życzliwość i szacunek dla innych ludzi, nieużywanie wulgaryzmów oraz nienaganna kultura osobista.

    Kolejnym zadaniem uczniów prowadzonym w ramach projektu "Młodzi głosują" było przeprowadzenie sondy ulicznej dotyczącej wyborów prezydenckich. Ze szkoły wyruszyliśmy w stronę centrum miasta zachęcając przechodniów do głosowania rozdając ulotki i balony z hasłem „Twój głos to nasza przyszłość !”.

     29 kwietnia 2015 roku odbył się szkolny konkurs wiedzy dla uczniów gimnazjum „Polscy sportowcy na Igrzyskach Olimpijskich od Sydney do Soczi”.

     Celem konkursu było upowszechnianie i promowanie idei olimpijskiej, upowszechnianie wiedzy o dokonaniach sportowych polskich olimpijczyków, zachęcanie do aktywnej obserwacji wydarzeń sportowych.

Rossgarniety sklepik 1

     Przedstawiamy nasz "Sklepik Rossgarniętych", a w nim między innymi: Lizaki Mocy, Super Carrots, Ciasteczka Dyniowe, Dream-Szaszłyki, Śmiej-wafle, Galaretka ABCD, Bananowe Ciacha i wiele owocowych soków. To drugie zadanie w   konkursie Rossmana. Po flashmobie zakładamy wirtualny sklepik z produktami, które mogą zmienić nasze nawyki żywieniowe :)

       W czwartek - 26 marca klasę IIa odwiedzili nietypowi goście – pies Bruno i suczka Dalia wraz ze swoją opiekunką, panią Małgorzatą Jarocką, kynoterapeutką z     "Fundacji Canituus". Bruno i Dalia to przemiłe psy rasy Cavalier King Charles Spaniel. Ich wizyta wzbudziła wśród uczniów wiele emocji.

tydzien dobrych uczynkow plakat-

      W bieżącym tygodniu rozpoczął się Tydzień Dobrych Uczynków. Jest to ogólnopolska akcja zachęcająca wszystkich do promowania dobra w środowisku lokalnym oraz bezinteresownych działań na rzecz innych.

 

Wydarzyło się...

 

LSCDN

konkursy

   

01.03 - 05.03

PONIEDZIAŁEK      - 21

WTOREK                - 15

ŚRODA                   - 1

CZWARTEK             - 6

PIĄTEK                    - 11

 

Klasa                 -     

Dzień tygodnia:     -

 

Bezpieczna

 szkoła +