5 czerwca w naszej szkole odbyła się akcja znakowania rowerów. Została przeprowadzona przez sierżant Anetę Paradowską i młodszego aspiranta Piotra Stręfnera z zespołu dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Pierwsza_pomoc_dla_malego_turysty_01       Mali turyści z Klubu Turystycznego „Chodaczek” uczestniczyli w ciekawych zajęciach z pielęgniarka szkolną. Wysłuchali pogadanki na temat  Jak zachować się w różnych trudnych sytuacjach podczas wędrówki pieszej”. Pod okiem pani pielęgniarki kompletowali apteczkę pierwszej pomocy. Uczyli się bandażowania, zakładania opatrunków.

Podsumowanie_ZTU_03

         Co za młodzież!.. Gdzie oni się tego wszystkiego uczą?!... W szkole?! – mamrotał pod nosem niezadowolony i lekko przestraszony wilk. Na nic zdały się jego wcześniejsze próby przekupienia  jegomościa w czerwonej bluzie z kapturem. Tajemniczy, kolorowy proszek oraz  puszka złocistego płynu nie wywołały większego zainteresowania u Kapturka, a wilk musiał się ratować ucieczką przed krewkim młodzieńcem.

Program edukacyjny ,,Warzywa i owoce w szkole’’ ma  na celu zmianę nawyków żywieniowych na lepsze , a przede wszystkim na zdrowsze poprzez zwiększenie świadomości na temat zdrowej diety oraz zachęcanie dzieci do spożywania warzyw, owoców i picia soków pięć razy dziennie.

            plakat2012-grafika_l

            17 września 2012 uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie po raz kolejny wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji przyświecało hasło "Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę".

         W Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie po raz kolejny przeprowadzono zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Uczniowie klas I – III  samodzielnie przygotowywali kanapki, sałatki i surówki. Do przygotowania posiłku uczniowie używali produktów odżywczych, bogatych w witaminy.

      Ratownicy

      Wszystko trwało kilka minut. Liczył się czas! Na korytarzu leżał nieprzytomny nastolatek. Jego koleżanka Patrycja próbowała mu pomóc. Oceniła sytuację, ułożyła go w pozycji bezpiecznej i poprosiła o pomoc przechodzącą obok osobę. Telefon do dyspozytorni wykonał świadek wypadku. Chwilę później na końcu korytarza na drugim piętrze  pojawili się wezwani ratownicy.

 

Wydarzyło się...

 

LSCDN

konkursy

   

01.03 - 05.03

PONIEDZIAŁEK      - 21

WTOREK                - 15

ŚRODA                   - 1

CZWARTEK             - 6

PIĄTEK                    - 11

 

Klasa                 -     

Dzień tygodnia:     -

 

Bezpieczna

 szkoła +