W ramach ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Zachowaj trzeźwy umysł” zorganizowaliśmy po raz kolejny rajd rowerowy. Wspólna wycieczka rowerowa to okazja do przebywania razem, współpracy przy pokonywaniu trudności, wzajemnego motywowania sie do wysiłku, a także okazja do praktycznego zapoznania się z przepisami ruchu drogowego. Wszyscy uczestnicy od dziś znają zasady, których przestrzeganie powinno zwiększyć bezpieczeństwo każdego rowerzysty.

         Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu profilaktycznym NIEĆPA 2017, czyli NIE narkotykom, NIE nikotynie i NIE dla alkoholu. Były konkursy, rozdawane gadżety, informacja dlaczego warto pamiętać o „3 X NIE". Wyjazd ten był realizacją zadań wynikających z programu profilaktyki szkoły. Celem imprezy było zapobieganie szerzeniu się sięgania przez dzieci i młodzież po różnego rodzaju używki, promowanie kultury oraz atrakcyjnych i interesujących form spędzania wolnego czasu, pokazaniu dzieciom i młodzieży, że można dobrze się bawić na każdego rodzaju imprezie bez używek.

      01

      12 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji „ Dnia Polskiej Niezapominajki”. Dzień ten jest znakomitą okazją, aby przypomnieć o pięknej polskiej przyrodzie i potrzebie jej ochrony. Podczas części artystycznej, przygotowanej przez klasę VI „c”, można było zaobserwować   jak wygląda praca w „Ministerstwie Ekologii” i zobaczyć na żywo „prawdziwych” ministrów: Janusza Smoga, Matyldę Tekturę-Makulaturę, Zenona Ekogroszka oraz Dżesikę Fotowoltaikę. W inscenizacji pojawili się też kwiatek- Niezapominajek wraz ze swoją przyjaciółką - Gazetą Arletą i przeprowadzili krótki wykład na temat konieczności dbania o naszą planetę. Na koniec wszyscy byli świadkami przemiany jaka zaszła w dzieciakach, ale też co najciekawsze… w samej pani minister: Dżesice Fotowoltaice, która zrozumiała sens dbania o przyrodę.

Dnia 25 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół nr 4 odbył się Szkolny Turniej Ekologiczny pod hasłem „Dbamy o czyste środowisko”.Pomysłodawczyniami imprezy były nauczycielki pani Joanna Kurek i pani Katarzyna Pocińska. W turnieju brały udział zespoły z klas VI. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu ekologii, oraz zdolnościami plastycznymi, gdyż jednym z zadań było wykonanie plakatu. Dzieci rywalizowały także w konkurencji sportowej i literackiej.

   Czy wiesz, że gdy się śmiejemy, szybciej krąży nasza krew. Podczas śmiechu masowane są nasze wewnętrzne narządy, pogłębia się oddech, dotlenia mózg. Częste śmianie się wpływa dodatnio na układ odpornościowy, czyli tak naprawdę na stan całego naszego organizmu. Śmiech poprawia stan naszej psychiki. Podczas śmiechu zapominamy o problemach.

          Pamiętajmy!
       Dnia 1 marca 2017 w Zespole Szkół nr4 im. Jana Pawła II w Krasnysmstawie nasi uczniowie ukazali wystawę związaną z żołnierzami wyklętymi. Wystawa pozostaje do zobaczenia na 2 piętrze.

Uczniowie naszej szkoły już od najmłodszych lat poznają zasady dbania o własne zdrowie i higienę osobistą. Tematyka edukacji zdrowotnej i profilaktycznej realizowana przez nauczycieli na lekcjach zawarta jest w Podstawie Programowej oraz w Programie Profilaktyki i Programie Wychowawczym Szkoły. Bardzo często przy realizacji niektórych zagadnień z wychowawcami współpracują rodzice uczniów. Są oni inicjatorami wielu działań prozdrowotnych oraz aktywnie uczestniczą w przedsięwzięciach promujących zdrowy, aktywny styl życia.

Z okazji Dnia Dziewczynek w klasie II B odbyły się wybory DZIEWCZYNY ROKU. Chłopcy wspólnie z wychowawczynią panią Małgorzata Wróbel przygotowali wiele konkurencji i zabaw. Wszystkie dziewczynki dzielnie rywalizowały ze sobą np. kozłowały piłkę, kręciły kółkiem hula hop, rzucały do celu. Najwięcej punktów i tytuł DZIEWCZYNY ROKU KL. II B zdobyła WIKTORIA MUCA.

 

Wydarzyło się...

 

LSCDN

konkursy

   

01.03 - 05.03

PONIEDZIAŁEK      - 21

WTOREK                - 15

ŚRODA                   - 1

CZWARTEK             - 6

PIĄTEK                    - 11

 

Klasa                 -     

Dzień tygodnia:     -

 

Bezpieczna

 szkoła +