Dnia 20 .06.2017 na obiektach MOSiR w Krasnymstawie odbyły się V Międzyszkolne zawody pływackie dzieci. W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas I -V szkoły podstawowej z sekcji nauki pływania UKS”4” i UKS „3” z Krasnegostawu.  Dzieci, które zajęły miejsca I – III otrzymały medale oraz dyplomy i nagrody rzeczowe.

       Dnia 20 czerwca odbył się w naszej szkole apel poświęcony zbliżającym się wakacjom. Uczniowie klasy III b zachęcali swoich kolegów do aktywnego wypoczynku i przypomnieli jak zdrowo i bezpiecznie spędzić wakacje. W wesoły, letni  nastrój wprowadziły widzów także energetyczne tańce w wykonaniu uczniów kl. II d.

     Dyplom SPodst Dyplom Gimn

     Dnia 19 czerwca 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie jak co roku odbyło się podsumowanie rywalizacji sportowej szkół powiatu krasnostawskiego. W spotkaniu uczestniczyli: Wicestarosta Krasnostawski p. Henryk Czerniej, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, kultury Fizycznej i Turystyki p. Marek Majewski, dyrektorzy szkół i nauczyciele. Pucharami i dyplomami zostały nagrodzone szkoły, które wywalczyły miejsca 1-5 w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów oraz 1-3 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

     dyplomy laureatów

        Kolejny raz uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem s. Ireny Kocieł wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II zorganizowanej przez firmę OLIMPUS z Warszawy. Celem olimpiady było pogłębienie wiedzy o życiu i posłudze papieskiej Jana Pawła II wśród młodzieży szkolnej. W tegorocznej edycji laureatami zostali: Przemysław Błaszczak z kl. VI a, Tomasz Zieliński z kl. V b i Natalia Szymańska z kl. IV a.

Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy wyników.

      Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odnieśli duży sukces w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych Clickonmaniac organizowanym przez Gimnazjum Nr 5 im. Sybiraków w Zamościu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość oraz Wydawnictwa Express Publishing.

        6 czerwca 2017 roku na stadionie MOSiR w Krasnymstawie odbył się finał XXIII edycji „Czwartków Lekkoatletycznych”. Uczniowie wystartowali w 5 konkurencjach: bieg na 60m., 300 m., 600 m., 1000 m., skok w dal, rzut piłeczką palantową w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsi okazali się:

Laureaci 2017

11 maja 2017 roku w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom kuratoryjnych konkursów przedmiotowych z lubelskich gimnazjów. Na gali pojawili się: lubelski kurator oświaty, prezes LSCDN, profesorzy KUL-u. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Dopełnieniem części oficjalnej była część artystyczna przygotowana przez młodzież z lubelskiego gimnazjum.

30 maja 2017 roku w Krasnymstawie odbyły się XIV Eurobiegi pod Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Organizatorami jak co roku byli: Starosta Krasnostawski i Burmistrz Krasnegostawu a nad całością imprezy czuwali: pracownicy MOSiR oraz nauczyciele w-f II LO w Krasnymstawie z liczną grupą wolontariuszy.

     12 maja 2017r. troje uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w gali podsumowującej konkursy organizowane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Uroczystość odbyła się w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Poprzeczka była wysoka, ale nasi uczniowie, dzięki ciężkiej pracy, osiągnęli zaszczytny tytuł laureatów. Sukces zawdzięczają nie tylko sobie, ale również nauczycielom, którzy poświęcili swój czas i przygotowali ich do konkursowych zmagań.

 

Wydarzyło się...

 

LSCDN

konkursy

   

01.03 - 05.03

PONIEDZIAŁEK      - 21

WTOREK                - 15

ŚRODA                   - 1

CZWARTEK             - 6

PIĄTEK                    - 11

 

Klasa                 -     

Dzień tygodnia:     -

 

Bezpieczna

 szkoła +