W dniach od 16 do 20 maja w Zespole Szkól nr 4 w Krasnymstawie przeprowadzono akcję „Bądź kumplem, nie dokuczaj!” Samorząd Szkolny zaplanował działania wpisujące się w kampanię społeczną uruchomioną przez Cartoon Network oraz szkolny program wychowawczy. Celem akcji było:

  • uświadomienie uczniom, jak krzywdzące mogą być niekoleżeńskie zachowania
  • zachęcanie do reagowania na takie zachowania
  • promowanie przyjaznych postaw koleżeńskich

      Od najbliższego poniedziałku, w dniach 16 – 20 maja Samorząd Uczniowski przeprowadzi w szkole akcję pod hasłem BĄDŹ KUMPLEM! NIE DOKUCZAJ!.

     Akcja ma na celu budowanie pozytywnych relacji wśród dzieci i młodzieży. Nasze działania wpisują się w kampanię społeczną uruchomioną przez Cartoon Network prowadzoną pod patronatem merytorycznym Instytutu Badań Edukacyjnych i Fundacji Dzieci Niczyje.

      Do klasy I A zawitał pies Bruno wraz ze swoją właścicielką panią Małgorzatą Jarocką. Bruno jest specjalnie wyszkolonym psem terapeutą do zajęć dogoterapii. Na początku pies radośnie przywitał się ze wszystkimi dziećmi.

      21.03.2016r. odbyła się debata uczniowska przygotowana przez wychowawców klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej. Celem debaty było umożliwienie wymiany poglądów i argumentów na wyznaczony temat, poznanie przez uczniów w praktyce zasad prowadzenia dyskusji w grupie i umożliwienie ustosunkowania się do tez i poglądów oponentów.

18.03.2016 w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie dotychczasowych działań profilaktycznych prowadzonych w szkole, w tym przedsięwzięć zrealizowanych w ramach kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w roku 2015 i inauguracja kolejnej edycji programu „Żyj normalnie”.

Na spotkaniu obecni byli goście: st. aspirant Anna Podgórska z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie oraz Jacek Policha – Komendant Straży Miejskiej w Krasnymstawie oraz Alicja Kasprzak – Żeżuła – dyrektor naszej szkoły.

 

Wydarzyło się...

godło Rzeczpospolitej Polskiej - biały orzeł na czerwonym tle

Plakat rekrutacyjny dla uczniów klas I

miniaturka plakatu BOHATERON

Baner akcji Razem na Święta

Banner akcji Szkoła w Pilotażu Programowania

 

LSCDN

konkursy

Zawodowy strzał w 10 - link do informatora o szkołach ponadgimnazjalnych

   

04.05 - 07.05

PONIEDZIAŁEK      - -

WTOREK                -  1

ŚRODA                   - 11

CZWARTEK             -  24

PIĄTEK                    -  6

 

Klasa                 -     

Dzień tygodnia:     -

 

Bezpieczna

 szkoła +