W ostatnich dniach roku szkolnego na kilka godzin sala 54 zamieniła się w Casino Royale. Koniec roku zbliża sie wielkimi krokami, a więc uczniowie zamienili ławki szkolne w stoły gier. W szkole???? Tak, pod opieką matematyka takie rzeczy mają sens :)
Oprócz dobrej zabawy i oderwania się od codzienności, grając w gry zyskujemy o wiele więcej. Po pierwsze: gry planszowe rozwijają osobowość i zainteresowania. Dzięki nim ćwiczymy swą kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i umiejętność logicznego myślenia oraz działania w zespole. Po drugie: planszówki wymagają od uczestników gry bliskiego kontaktu, a zatem integrują i mogą być fajną formą spędzania czasu z przyjaciółmi. Niewątpliwą zaletą gier planszowych - w przeciwieństwie do komputerowych - jest to, że nie wywołują przemocy. Poza tym, ze względu na swą różnorodną tematykę, są źródłem wiedzy i potrafią zainteresować odbiorców w różnym wieku, a dzieci szybko się nimi nie znudzą. Grę możemy też zabrać ze sobą praktycznie wszędzie i grać nie tylko w domu, ale też w pociągu lub w parku. Czy w zabieganej teraźniejszości jest jednak czas na tego typu rozrywkę? Okazuje się, że tak. Warto jednak przed zakupem gry przeczytać na pudełku, ile czasu należy poświęcić na jedną rozgrywkę; czy będzie to kilkanaście minut, czy kilka godzin.
Zamiast rozmawiać na facebooku i opisywać swój dzień na snapchacie, może lepiej zadzwonić do znajomych i umówić się z nimi na granie w planszówki.
TL