„Wiedza - to majątek,
którego złodziej nie ukradnie,
ale i którego w spadku się nie otrzymuje”.
8.06.2016 roku w KDK odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów międzyszkolnych organizowanych przez miejskie zespoły szkół pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu.
W uroczystej gali udział wzięli: zastępca burmistrza pan Robert Kościuk, przewodniczący Rady Miasta pan Edward Kawęcki, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 pani Marzena Morylowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 4 pani Alicja Kasprzak-Żeżuła, dyrektor Zespołu Szkół nr 5 pani Justyna Haładyj, nauczyciele miejskich szkół podstawowych i gimnazjów, rodzice oraz uczniowie biorący udział w konkursach.
Laureaci i finaliści otrzymali nagrody, a nauczyciele przygotowujący uczniów podziękowania.
Laureatami konkursów organizowanych przez Zespół Szkół nr 1
zostali następujący uczniowie naszej szkoły:
- IV Miejskiego Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego „Świat wokół nas”:
- Dawid Mąka,
- Aleksandra Kalman,
- Paweł Kapuśniak,
- Julia Czystowska;
- Miejskiego konkursu „Mały Matematyk”:
- Mikołaj Szewczak,
- Krystian Kosut,
- Międzyszkolnego konkursu czytelniczego „Podróże po literaturze”:
- Julia Ogonowska,
- Klaudia Żaba
- konkursu „Lektury da się lubić”:
- Aleksandra Garbal,
- Ola Korczyńska,
- Kinga Berbeć,
- Paweł Kapuśniak
- konkursu przyrodniczo-turystycznego - ”Atrakcje turystyczne naszego regionu”:
- Amelia Magier
- konkursu geograficznego „Poznaj mapę świata”:
- Julia Malczewska,
- Agata Troć,
- Iga Adamczuk,
- Michał Szyszkowski
- V Miejskiego Konkursu Ortograficznego „O złote pióro burmistrza”:
- Aleksandra Kołodziejczyk,
- Maciej Pociński,
- Kacper Szkoda,
- Kornelia Fiszer,
- Paula Bodio,
- Zofia Janowska,
- Agata Tryksza,
- Adrian Kasprzak,
- Wiktoria Zwarzyńska vel Franczak,
- Dominika Galińska,
- Julia Kwiecińska,
- Maria Bojarczuk.
Laureatami konkursów organizowanych przez Zespół Szkół nr 4
zostali następujący uczniowie naszej szkoły:
- konkursu frazeologicznego „Rozumiemy się bez słów”
- Katarzyna Dudek,
- Dominika Galińska,
- Wiktoria Zwarzyńska vel Franczak,
- Agata Tryksza.
- konkursu „Mistrz Matematyki 2016”
- Maciej Pociński,
- Mateusz Gawiński,
- Michał Kosmowski,
- Przemysław Błaszczak,
- Michał Szymoniak,
- Dominik Ptak
- Igor Jastrzębski,
- Maria Bojarczuk,
- Maciej Kowalczyk,
- Michał Szyszkowski,
- Jacek Mąka,
- Gabriela Czarniecka,
- Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Gżegżółka”
- Kinga Kalman,
- Kornelia Fornal,
- Michał Błaszczak,
- Aleksandra Janeczek
- Szymon Ostrowski,
- Paweł Kapuśniak,
- Aleksandra Piróg,
- Oliwia Górecka
- Dominik Poniedziałek,
- Hanna Magier,
- Natalia Szymańska,
- Zofia Lewandowska
- IV Międzyszkolnego Konkursu z Chronologii:
- Michał Kosmowski,
- Adam Sadowski,
- Michał Zwolak,
- Dominik Marciniec
- Tomasz Zieliński
- Powiatowego konkursu gramatyczno-ortograficznego pt. „Z polską mową za pan brat”:
- Natalia Szymańska,
- Emilia Barlakowska,
- Hanna Magier,
- Mikołaj Szewczak,
- Filip Szkoda,
- Kamil Radecki,
- Mikołaj Kędziera,
- Zofia Lewandowska
- Konkursu miejskiego „Technika w praktyce”
SZKOŁA PODSTAWOWA nr4
- Laura Olech,
- Zofia Janowska,
- Wiktor Mazurek - opiekun P. Marian Tymicki - III miejsce.
GIMNAZJUM nr4
- Aleksandra Kowalczyk,
- Kinga Pintal,
- Maciej Kowalczyk -I miejsce.
- Międzyszkolny konkurs czytelniczo-filmowy „Sienkiewicza to ja znam”
- Klaudia Żaba,
- Agata Tryksza.
- Międzyszkolny konkurs wiedzowy ,,Polscy sportowcy na Igrzyskach Olimpijskich od Sydney do Soczi’’
- Natalia Wrona,
- Agata Staszak ,
- Katarzyna Dudek,
- Agata Troć
- Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Informatyczny „Supermatematyk”
- Dawid Mąka,
- Patryk Pawłowski,
- Aleksandra Pieróg,
- Miłosz Czerpak
- Michał Błaszczak,
- Hubert Gałan,
- Mikołaj Szewczak,
- Igor Szyszkowski,
- Krystian Kosut
Laureatami konkursów organizowanych przez Zespół Szkół nr 5
zostali następujący uczniowie naszej szkoły:
- Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas szóstych
- I miejsce - Kacper Szkoda
- VI miejsce – Mateusz Gawiński
- Styczeń Miesiącem Matematyki - blok konkursów matematycznych
„Łamanie ułamków":
- II miejsce ex aequo: Przemysław Błaszczak i Maciej Pociński;
„Plan-i-metria":
- II miejsce Kacper Szkoda
„Obliczenia procentowe":
- I miejsce Maria Bojarczuk
- III miejsce Barłomiej Fidecki
„Droga, prędkość, czas":
- III miejsce Maciej Kowalczyk
- MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CHEMICZNO-FIZYCZNY-,,WIEM WIĘCEJ’’
Klasa II gimnazjum
- II miejsce Maciej Kowalczyk
- Międzyszkolny Konkurs Literacki -Bohaterowie naszych lektur.
Tytuł laureata zdobyli:
- Klaudia Żaba,
- Agata Tryksza,
- Karolina Stasieczek,
- Julia Ogonowska
Wszystkim serdecznie gratulujemy!