Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Śniadanie to najważniejszy posiłek każdego dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę do zabawy, lepiej koncentrują się na wykonywanych zadaniach i mają energię do nauki.
W tym roku, uczniowie z klas I – III raz w miesiącu wspólnie przygotowują drugie śniadanie, a potem je spożywają. W „śniadaniowym menu” są kanapki, nabiał, soki, owoce i samodzielnie przygotowane sałatki.
11 kwietnia w klasie II B szkoły podstawowej odbyła się lekcja o zdrowym odżywianiu i roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Uczniowie dowiedzieli się, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby, mięsa i ciemne pieczywo, pić wodę i soki, zamiast szkodliwych napojów gazowanych, unikać słodyczy i chipsów. Dzieci przygotowały też kanapki ze szczypiorkiem, który samodzielnie wyhodowały w klasie. To była bardzo smaczna i bardzo zdrowa lekcja J.
MW